St. Petersburg Devlet Üniversitesi Bölümler ve Fiyatlar:

LİSANSEĞİTİM ÜCRETİ
Tıp4.400 $
Diş Hekimliği4.400 $
Hukuk3.400$
Yazılım Mühendisliği4.700 $
Uygulamalı Bilgisayar Teknolojileri4.700 $
Psikoloji3.700 $
Petrol Mühendisliği4.400 $
Gazetecilik4.600 $
Politika 3.800$
Uygulamalı Matematik ve Bilişim4.000 $
Not: Eğitim ve Öğretim fiyatları değişebilir. Bu fiyatlar bilgi amaçlı olup gerçek zamanlı ve en son güncel fiyat için eğitim danışmanı ile iletişime geçiniz.
LİSANSEĞİTİM ÜCRETİ
Tıp4.400 $
Diş Hekimliği4.400 $
Hukuk3.400$
Yazılım Mühendisliği4.700 $
Uygulamalı Bilgisayar Teknolojileri4.700 $
Psikoloji3.700 $
Petrol Mühendisliği4.400 $
Gazetecilik4.600 $
Politika 3.800$
Uygulamalı Matematik ve Bilişim4.000 $
Matematik4.100 $
Mekanik ve Matematiksel Modelleme3.200 $
Temel Matematik ve Mekanik3.700 $
Matematik ve Bilgisayar Bilimleri4.100 $
Temel Bilişim ve Bilişim Teknolojileri3.300 $
Yazılım ve Bilgi Yönetim Sistemleri4.100 $
Fizik4.000 $
Radyofizik4.000 $
Astronomi3.700 $
Kimya4.000 $
Kimya, Fizik ve Malzeme
Mekanik
4.000 $
Jeoloji4.100 $
Coğrafya3.700 $
Haritacılık ve Jeoinformatik3.700 $
Hidrometeoroloji3.700 $
Ekoloji ve Doğa Yönetimi3.800 $
Biyoloji3.900 $
Ekonomi4.800 $
Yönetim6.700 $
Kamu Yönetimi5.400 $
Sosyoloji3.300 $
İşletme Bilişimi5.000 $
Uluslararası İlişkiler4.700 $
Reklamcılık ve Halkla İlişkiler4.900 $
Turizm4.100 $
Dilbilim3.500 $
Tarih3.200 $
Felsefe3.800 $
Dini Çalışmalar3.800 $
Beden Eğitimi3.200 $
Sanat Tarihi3.200 $
Enstrümantal Müzik4.100 $
Tasarım4.600 $
Uygulamalı Sanat ve Yerel Sanatlar4.100 $
Asya ve Afrika Çalışmaları5.800 $
Arkeoloji4.900 $
Çalışan Yönetimi5.000 $
Not: Eğitim ve Öğretim fiyatları değişebilir. Bu fiyatlar bilgi amaçlı olup gerçek zamanlı ve en son güncel fiyat için eğitim danışmanı ile iletişime geçiniz.

Rusya’da Sosyal Yaşam:

Rusya’nın kuzeybatısında yer alan ve Neva üzerine kurulan şehir 1703 yılı Petro dönemine dayanmaktadır. Petro, St. Petersburg’a kanallar açarak Rusya’nın Venedik’i haline getirmiştir. Şehir benzersiz mimarisinden dolayı “ Kuzey Venedik” olarak adlandırılır. Yaklaşık 5 milyon nüfusuyla Rusya’nın 2. Avrupa’nın ise 4. En büyük şehridir. Kültürel merkez oluşuyla birlikte tarihi, modern ve zarif yapılarıyla da bilinir. Şehrin en işlek, en hareketli ve her zaman ziyaretçilerle dolu olan Nevsky Caddesi, Çarlık döneminden kalma yapılarıyla dikkat çekmektedir.

UNESCO tarafından korunan şehirde dünyaca ünlü müzeler, tiyatrolar, galeriler, anıtlar ve kültürel kurumlar bulunmaktadır. Ermitage, St. Isaac Katedrali, Rus Ulusal Kütüphanesi, Rus Müzesi bunlardan birkaçıdır. Beyaz Geceler, St. Petersburg’un kendine özgü bir sembolüdür. Mayıs sonundan Temmuz ortasına denk gelen dönemde geceleri kararmadığı zaman sıra dışı bir olay gerçekleşir. Bu dönemde şehirde çeşitli etkinlikler gerçekleştirilir. Bu etkinlikler öğrencilere ve ziyaretçilere eşsiz deneyimler ve eğlenceler sunmaktadır.

Rusya’da Ulaşım ve Konaklama:

Devlet ve özel yurt seçeneklerinin yanı sıra öğrenci stüdyo evleri veya ev kiralama seçenekleri bulunmaktadır. Devlet yurtları aylık 60 $ – 80 $ arasında değişmektedir.

Türkiye’de ulaşım hava yoluyla sağlanmaktadır. İstanbul’dan St. Petersburg’a direkt uçuşlar mevcuttur. Yolculuk süresi yaklaşık 3 saat 20 dakikadır. Şehir içi ulaşımda ise yaygın olarak metro, tramvay, otobüs ve taksiler kullanılmaktadır.

St. Petersburg Devlet Üniversitesi Harita:

Neden EDICCA Akademik Danışmanlık:

EDICCA Akademik Danışmanlık paketinde neler var?

 • Bir akademik yıl hazırlık ücreti
 • Bir yıllık oturum izni alınması
 • Evrakların Ukraynaca/Rusça/İngilizce ye tercümesi  ve noter tasdik işlemleri
 • Vize harç ücretinin ödenmesi
 • Vize takip işlemlerinin tarafımızca yapılması ve vizenin alınması
 • Okul kabul mektubunun başvurusu
 • Kabul mektubu başvuru harç ücreti
 • Okul kayıt ücretinin tarafımızca ödenmesi
 • Havalimanı karşılama
 • Okul ve yurt transferi
 • Ukrayna ve Türkiye ofislerinde eğitim boyunca danışmanlık
 • Şehir oryantasyonu

EDICCA Akademik Danışmanlık sizlere standart bilgileri aktarmak yerine, sizi merkeze alan bir yaklaşımla eğitim  ihtiyaçlarınızı belirlemeye sizi ve şartlarınızı anlamaya ve bu yönde profesyonel bir danışmanlık hizmeti vermeye çalışır.

Her yıl yüzlerce öğrencinin yurtdışı eğitim yolculuğuna aracılık eden uzman kadromuz sahip olduğu birikim ve tecrübe ile size en uygun ülke ve bölgeyi, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun okul seçeneklerini, amacınıza uygun programları ve yapınıza uygun konaklama seçenekleri yine sizinle birlikte belirleyerek doğru yerde olmanızı sağlar.

Ücretsiz danışmanlık hizmeti ile EDICCA Akademik Danışmanlık öğrencilerine, okul tanıtımlarından okul kayıt işlemlerinin yürütülmesine, vize işlemlerinin yürütülmesinden okul kayıt süreci, havaalanı transfer hizmetlerinin ayarlanmasından eğitim süresi boyunca devam eden danışmanlık desteğine kadar bütün hizmetleri sunulmaktadır.

YÖK ve Türkiye’de Denklik:

Yurtdışında eğitim alacağınız üniversitenin mutlaka YÖK tanırlılığı olması gerekmektedir. Eğer seçtiğiniz ilgili üniversite Dünya Sıralamalarında ilk 1000’e giriyorsa sınavsız “doğrudan denklik” verilmektedir. Ayrıca yurtdışında üniversite eğitimine başlayıp daha sonra Türkiye’de bulunan bir üniversiteye geçiş yapabilirsiniz. Geçiş yapabilmeniz için sıralama kuruluşları olan Times Higher Education (THE), QS World University Rankings, Academic Ranking of World Universities (ARWU), CWTS Leiden Ranking’te ilk 400. sırada bulunması gerekiyor.

Sıkça Sorulan Sorular:

Anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde eğitim almak için herhangi bir sınav şartı aranmaz.

Danışmanlık firmaları başvurduğunuz yurtdışı eğitim programında sizin için gereken tüm işlemleri eksiksiz ve hatasız  sizin  adınıza yürütür.

18 yaşını dolduran ve lise diploması olan herkes yurtdışı eğitim hakkını kullanabilmektedir.

YÖK’ün 2016 yılında aldığı karar gereği, yurtdışında okuduğunuz üniversitenin Dünya üniversiteler sıralamasında ilk 1000’de bulunması koşuluyla doğrudan denklik verilmektedir.

Yurtdışında okuduğunuz üniversite, Dünya üniversiteler sıralamasında ilk 1000’de bulunuyorsa doğrudan denklik hakkınız bulunmaktadır. Bazı Fakülte ve bölümlerde STS  (Seviye Tespit Sınavı) na girilmektedir.

Anlaşmalı olduğumuz bütün üniversitelerde yabancı dil bilmeyen öğrencilerimiz için hazırlık bölümü veya dil okulları bulunmaktadır.

Dünyanın en iyi üniversitelerinde herhangi bir sınav baskısı olmadan istediğiniz bölümde okuma hakkına sahip olmaktasınız. Aynı zamanda yurtdışında sahip olacağınız eğitim, yaşam ve sosyalleşme deneyimleriniz ve yabancı dilinizi geliştirmek kariyer beklentilerinizi önemli ölçüde etkileyecektir.

Üniversite bünyesinde bulunan bütün bölümlerde seçim yapabilirsiniz.

 Gerekli evraklar temin edildikten sonra 15-20 gün içerisinde kayıt  işlemleri tamamlanıyor.

Yurtdışındaki üniversiteler ve okullarda okumanın maliyeti çok değişkenlik gösterir. Bu, programın niteliğine, ülkede kalma sürenize, seyahat edeceğiniz uzaklığa ve orada istediğiniz yaşam tarzına bağlıdır.

Dünyanın en iyi üniversitelerinde herhangi bir sınav baskısı olmadan istediğiniz bölümde okuma hakkına sahip olmaktasınız. Aynı zamanda yurtdışında sahip olacağınız eğitim, yaşam ve sosyalleşme deneyimleriniz ve yabancı dilinizi geliştirmek kariyer beklentilerinizi önemli ölçüde etkileyecektir.

Gideceğiniz ülkeye göre çalışma durumunuz değişkenlik gösterebilir.

Bazı üniversiteler çalışma izni verilirken bazılarında çalışma izni verilmiyor.

Okulların kendi bünyesinde dil hazırlık programları bulunmaktadır.

Okulların birçoğunda devlet yurtları  mevcuttur. Kontenjanların dolması durumuna  Özel yurtta kalma  imkânları  bulunmaktadır.

Yurt dışında sahip olacağınız eğitim, yaşam ve sosyalleşme deneyimleriniz kariyer beklentilerinizi büyük ölçüde etkileyecektir. Yeni beceriler ve bakış açıları geliştirmek, İngilizce dil becerilerinizi daha da güçlü bir hale getirerek zenginleştirmek ve çalışmak istediğiniz işverenlerden elde edeceğiniz iş deneyimine yönelik çabalamak sizin elinizdedir.

Üniversite bünyesinde bulunan bütün bölümlerde seçim yapabilirsiniz.

Özel üniversitelerde mi eğitim alıyoruz?

Anlaşmalı olduğumuz üniversiteler devlet üniversiteleridir.

Havaalanında ekip arkadaşlarımız sizi karşılayacaktır.

Lisans  eğitiminizi  tamamlayıp  Yüksek lisans ve doktora yapma hakkınız vardır.

Birçok ülkede devlet üniversitelerine yerleşim sağlıyoruz.