RUDN Üniversitesi Bölümler & Fiyatlar:

LİSANS PROGRAMLAR:ÜCRETLER:
Mimarlık2.400$
Hukuk2.900$
Yazılım Mühendisliği2.300 $
Bilişim ve Bilgisayar Mühendisliği2.300 $
Elektrik Mühendisliği2.200 $
Nanomühendislik2.900 $
Psikoloji2.000 $
Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri2.200 $
Tasarım2.200 $
Uygulamalı Bilişim2.200 $
Bilgi Güvenliği2.200 $
Radyo Mühendisliği2.200 $
Mekatronik ve Robotik2.200 $
Gemi Silahları2.800 $
Ekonomi2.400 $
Yönetim2.000 $
Politika Bilimi2.000 $
Gazetecilik2.000 $
Uluslararası İlişkiler2.000 $
Turizm2.000 $
Dilbilim2.000 $
Ticaret 2.000$
Uçak Endüstrisi2.000 $
Matematik2.000 $
Uygulamalı Matematik ve Bilişim2.000 $
Biyoinformatik2.000 $
Temel Bilişim ve Bilgisayar Teknolojileri2.000 $
Bilgi Sistemlerini Yazılımı ve Yönetimi2.000 $
Fizik2.200 $
Radyofizik2.200 $
Kimya2.200 $
Jeoloji2.200 $
Coğrafya2.200 $
Ekoloji ve Çevre Yönetimi2.120 $
Toprak Bilimi2.120 $
Biyoloji2.120 $
Hidrometeoroloji2.120 $
NOT: Eğitim fiyatları değişkenlik gösterebilir. Son fiyatlar ve güncel fiyatlar için eğitim danışmanı ile iletişime geçiniz lütfen. İletişime geçmek için aşağıdaki formu kullanın.

Hızlı Bilgi Alın:

Teklif 2
Ad ve Soyad
Ad ve Soyad

Neden Güney Federal Üniversitesi:

 • Sınavsız Üniversite,
 • Türkiye’de geçerli diploma, YÖK tarafından denklik,
 • QS Dünya Sıralamasında 531. sırada bulunuyor,
 • Türk öğrenciler tarafından tercih edilen üniversite,
 • Rusça ve İngilizce bölümlerde sınavsız okuma fırsatı. Rusça ve İngilizce dillerinde üniversite hazırlık eğitimi,
 • Eğitim hayatı boyunca üniversitenin yabancı uyruklu öğrenciler için sunduğu aktivitelerden yararlanma,
 • Yeni arkadaşlıklar ve yeni kültür edinmek, benliğini bulmak için fırsat…

Güney Federal Üniversitesinde Sosyal Yaşam:

Kuzey Avrupa’da bulunan Baltık bölgesinin üç ülkesinden biri olan Letonya,  1918 yılında bağımsızlığını ilan  etmiştir. Letonya’nın başkenti Riga, ülkenin en canlı şehridir. Ülkenin resmi dili Letonca fakat Rusların çok fazla olması sebebi ile Rusça da konuşulmaktadır. Ülkenin en canlı ve en güzel yeri Riga’dır. Riga Katedrali, St.Peter Kilisesi ve Central Market Riga da mutlaka gidilmesi gereken yerlerdendir. Letonya tarihi yapılara oldukça iyi bakmakta, Turaida Kalesi, Gutmanis Cave’de, Sigulda Govşa Vadisi bunlardan birkaçıdır.

Avrupa da yeşillik oranı en yüksek ülkedir. Ülkede 12.000 nehir ve 3000 irili ufaklı göl bulunmaktadır. Letonya iklimsel olarak 4 mevsimi yaşamaktadır. Özellikle kış sporları için birçok turisti ülkesinde misafir etmektedir. Avrupa ülkeleri arasında en güvenilir ve yasaların disiplinli bir şekilde uygulandığı ülkedir.

Güney Federal Üniversitesi & Konaklama ve Ulaşım:

Konaklamada Riga üniversitesine yürüme mesafesinde devlet ve özel yurtlar bulunmaktadır. Devlet yurtları aylık ücreti 119-139€ arasındadır. Yurt ödemeleri ise aylık veya senelik yapılmaktadır.

Letonya’ya havayolu ile ulaşım bulunmaktadır. Türkiye’den uçuşlar 3 saat sürmektedir. Şehir içi ulaşımda ise otobüs, metro, tramvay, tren taksi bulunmaktadır.

Haritada Güney Federal Üniversitesi:

Neden EDICCA Akademik Danışmanlık:

EDICCA Akademik Danışmanlık paketinde neler var?

 • Bir akademik yıl hazırlık ücreti
 • Bir yıllık oturum izni alınması
 • Evrakların Ukraynaca/Rusça/İngilizce ye tercümesi  ve noter tasdik işlemleri
 • Vize harç ücretinin ödenmesi
 • Vize takip işlemlerinin tarafımızca yapılması ve vizenin alınması
 • Okul kabul mektubunun başvurusu
 • Kabul mektubu başvuru harç ücreti
 • Okul kayıt ücretinin tarafımızca ödenmesi
 • Havalimanı karşılama
 • Okul ve yurt transferi
 • Ukrayna ve Türkiye ofislerinde eğitim boyunca danışmanlık
 • Şehir oryantasyonu

EDICCA Akademik Danışmanlık sizlere standart bilgileri aktarmak yerine, sizi merkeze alan bir yaklaşımla eğitim  ihtiyaçlarınızı belirlemeye sizi ve şartlarınızı anlamaya ve bu yönde profesyonel bir danışmanlık hizmeti vermeye çalışır.

Her yıl yüzlerce öğrencinin yurtdışı eğitim yolculuğuna aracılık eden uzman kadromuz sahip olduğu birikim ve tecrübe ile size en uygun ülke ve bölgeyi, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun okul seçeneklerini, amacınıza uygun programları ve yapınıza uygun konaklama seçenekleri yine sizinle birlikte belirleyerek doğru yerde olmanızı sağlar.

Ücretsiz danışmanlık hizmeti ile EDICCA Akademik Danışmanlık öğrencilerine, okul tanıtımlarından okul kayıt işlemlerinin yürütülmesine, vize işlemlerinin yürütülmesinden okul kayıt süreci, havaalanı transfer hizmetlerinin ayarlanmasından eğitim süresi boyunca devam eden danışmanlık desteğine kadar bütün hizmetleri sunulmaktadır.

YÖK ve Türkiye’de Denklik:

Yurtdışında eğitim alacağınız üniversitenin mutlaka YÖK tanırlılığı olması gerekmektedir. Eğer seçtiğiniz ilgili üniversite Dünya Sıralamalarında ilk 1000’e giriyorsa sınavsız “doğrudan denklik” verilmektedir. Ayrıca yurtdışında üniversite eğitimine başlayıp daha sonra Türkiye’de bulunan bir üniversiteye geçiş yapabilirsiniz. Geçiş yapabilmeniz için sıralama kuruluşları olan Times Higher Education (THE), QS World University Rankings, Academic Ranking of World Universities (ARWU), CWTS Leiden Ranking’te ilk 400. sırada bulunması gerekiyor.

Sıkça Sorulan Sorular:

Anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde eğitim almak için herhangi bir sınav şartı aranmaz.

18 yaşını dolduran ve lise diploması olan herkes yurtdışı eğitim hakkını kullanabilmektedir.

YÖK’ün 2016 yılında aldığı karar gereği, yurtdışında okuduğunuz üniversitenin Dünya üniversiteler sıralamasında ilk 1000’de bulunması koşuluyla doğrudan denklik verilmektedir.

Yurtdışında okuduğunuz üniversite, Dünya üniversiteler sıralamasında ilk 1000’de bulunuyorsa doğrudan denklik hakkınız bulunmaktadır. Bazı Fakülte ve bölümlerde STS  (Seviye Tespit Sınavı) na girilmektedir.

Anlaşmalı olduğumuz bütün üniversitelerde yabancı dil bilmeyen öğrencilerimiz için hazırlık bölümü veya dil okulları bulunmaktadır.

 Gerekli evraklar temin edildikten sonra 15-20 gün içerisinde kayıt  işlemleri tamamlanıyor.

Yurtdışındaki üniversiteler ve okullarda okumanın maliyeti çok değişkenlik gösterir. Bu, programın niteliğine, ülkede kalma sürenize, seyahat edeceğiniz uzaklığa ve orada istediğiniz yaşam tarzına bağlıdır.

Gideceğiniz ülkeye göre çalışma durumunuz değişkenlik gösterebilir. Bazı üniversiteler çalışma izni verilirken bazılarında çalışma izni verilmiyor.

Okulların kendi bünyesinde dil hazırlık programları bulunmaktadır.

Okulların birçoğunda devlet yurtları  mevcuttur. Kontenjanların dolması durumuna  Özel yurtta kalma  imkânları  bulunmaktadır.

Yurt dışında sahip olacağınız eğitim, yaşam ve sosyalleşme deneyimleriniz kariyer beklentilerinizi büyük ölçüde etkileyecektir. Yeni beceriler ve bakış açıları geliştirmek, İngilizce dil becerilerinizi daha da güçlü bir hale getirerek zenginleştirmek ve çalışmak istediğiniz işverenlerden elde edeceğiniz iş deneyimine yönelik çabalamak sizin elinizdedir.

Havaalanında ekip arkadaşlarımız sizi karşılayacaktır.

Birçok ülkede devlet üniversitelerine yerleşim sağlıyoruz.