RUDN Üniversitesi Bölümler & Fiyatlar

LİSANSEĞİTİM ÜCRETİ
Tıp8.500 $ / 9.500 $
Diş Hekimliği8.500 $ / 9.500 $
Eczacılık5.500 $
Hemşirelik4.300 $
Hukuk5.000 $
Mimarlık4.300 $
Veterinerlik4.300$ / 4.500$
Elektrik Mühendisliği4.300 $ / 4.600 $
Uluslararası HukukGüncelleniyor
Nanomühendislik4.100$
Politika Bilimi3.300 $
Uygulamalı Bilişim3.500 $
Psikoloji3.200 $ 
Reklamcılık ve Halkla İlişkiler4.000 $
Sosyoloji3.200 $
Felsefe3.200 $
Not: Eğitim Fiyatları Değişkenlik Gösterebilir. En son ve güncel bölüm fiyatları için bize ulaşın ve eğitim danışı sizi güncel fiyatlar hakkında bilgilendirsin.
LİSANSEĞİTİM ÜCRETİ
Tıp8.500 $ / 9.500 $
Diş Hekimliği8.500 $ / 9.500 $
Eczacılık5.500 $
Hemşirelik4.300 $
Hukuk5.000 $
Mimarlık4.300 $
Veterinerlik4.300$ / 4.500$
Elektrik Mühendisliği4.300 $ / 4.600 $
Uluslararası Hukuk Güncelleniyor
Nanomühendislik4.100$
Politika Bilimi3.300 $
Uygulamalı Bilişim3.500 $
Psikoloji3.200 $ 
Reklamcılık ve Halkla İlişkiler4.000 $
Sosyoloji3.200 $
Felsefe3.200 $
Muhasebe ve Denetim4.000 $
Finans ve Kredi4.000 $
Astronomi3.500 $
İşletme Bilişimi3.200 $
Uluslararası Otel İşletmeciliği3.500 $
Uluslararası Restoran İşletmeciliği3.500 $
Gazetecilik4.000 $
Multimedya Gazeteciliği4.000$
Sanat ve Beşeri Bilimler4.000$
Tarih3.200 $
Peyzaj Mimarlığı3.500 $
Dilbilim4.000 $
Matematik3.200 $
Matematik ve Bilgisayar Bilimi3.200 $
Uluslararası İlişkiler4.500 $
Pazarlama4.000 $
Uluslararası Yönetim4.600 $
Arazi Yönetim ve Kadastro 4.100 $
Endüstriyel ve Sosyal Tesislerin Tasarımı3.500$
Not: Eğitim Fiyatları Değişkenlik Gösterebilir. En son ve güncel bölüm fiyatları için bize ulaşın ve eğitim danışı sizi güncel fiyatlar hakkında bilgilendirsin.

RUDN & Rusya Sosyal Yaşam:

RUDN Üniversitesi Rusya’nın başkenti olan Moskova bölgesinde yer almaktadır. Moskova Rusya’nın siyasi, ekonomik ve kültürel merkezidir. Rusya da geçtiğimiz yıllarda vizenin kalkmasıyla Moskova’ya ciddi bir turist akımı olmuştur. Moskova haklı son derece hoşgörülü insanlardır. Moskova’da sergiler, festivaller, gezilerle, konserler gibi birçok faaliyetlerde insanlar buluşmaktadır.

Moskova Nehri, gidilmesi gereken en muhteşem yerlerdendir. Rus başkentinde maratonlar, uluslararası alanda yarışmalar oldukça fazladır. Şehirde çok fazla parklar, meydanlar, bahçelerin olmasına turistler şaşırmaktadır. Devlet kütüphanesi Moskova’nın merkezinde yer almaktadır. Mutfak konusunda rahatça hareket edebilirsiniz. Moskova da insanlar kural olarak pasaportları ile dışarı çıkmaktadırlar. Şehir dünyanın en iyi metro sistemine sahiptir.

Ayrıca Moskova şehri birçok üniversitelinin dil eğitimi almak isteyen öğrencileri için dil kursu programları mevcuttur. Programlar kapsamında yabancı öğrenciler için Rusça dili eğitim verilmektedir. Yurt ve konaklama söz konusu olduğunda her bölge de rahatlıkla apart ve otel bulabilirsiniz.

Neden Rusya & RUDN Üniversitesi:

 • Sınavsız Üniversite,
 • QS Dünya Sıralamasında 347. sırada bulunuyor,
 • Kazan Federal Üniversitesinden Türkiye’ye yatay geçiş imkanı,
 • Türk öğrenciler tarafından tercih edilen üniversite,
 • Rusça ve İngilizce bölümlerde sınavsız okuma fırsatı. Rusça ve İngilizce dillerinde üniversite hazırlık eğitimi,
 • Eğitim hayatı boyunca üniversitenin yabancı uyruklu öğrenciler için sunduğu aktivitelerden yararlanma,
 • Yeni arkadaşlıklar ve yeni kültür edinmek, benliğini bulmak için fırsat…

Rusya’da Konaklama ve Ulaşım:

Üniversite içerisinde devlet yurtları bulunmaktadır yurtlar içerisinde banyo, mutfak, internet bağlantısı, TV, bulunmaktadır. Her bina da ayrı ayrı çamaşır odaları ütü odası ve okuma odası bulunmaktadır. Binalar okula yürüme mesafesindedir. Yurtlar 2-3 kişilik odalar olarak tasarlanmıştır.

Yurt ücretleri aylık 50$-150$ arasındadır.

Ulaşım: Türkiye’den Moskova’ya direk uçuşlar mevcut bulunmaktadır. Şehir içi ulaşım söz konusu olduğunda, metro, tren, otobüs, troleybüs, minibüs ve taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Üniversite Konumu:

Neden EDICCA Akademik Danışmanlık:

EDICCA Akademik Danışmanlık paketinde neler var?

 • Bir akademik yıl hazırlık ücreti
 • Bir yıllık oturum izni alınması
 • Evrakların Ukraynaca/Rusça/İngilizce ye tercümesi  ve noter tasdik işlemleri
 • Vize harç ücretinin ödenmesi
 • Vize takip işlemlerinin tarafımızca yapılması ve vizenin alınması
 • Okul kabul mektubunun başvurusu
 • Kabul mektubu başvuru harç ücreti
 • Okul kayıt ücretinin tarafımızca ödenmesi
 • Havalimanı karşılama
 • Okul ve yurt transferi
 • Ukrayna ve Türkiye ofislerinde eğitim boyunca danışmanlık
 • Şehir oryantasyonu

EDICCA Akademik Danışmanlık sizlere standart bilgileri aktarmak yerine, sizi merkeze alan bir yaklaşımla eğitim  ihtiyaçlarınızı belirlemeye sizi ve şartlarınızı anlamaya ve bu yönde profesyonel bir danışmanlık hizmeti vermeye çalışır.

Her yıl yüzlerce öğrencinin yurtdışı eğitim yolculuğuna aracılık eden uzman kadromuz sahip olduğu birikim ve tecrübe ile size en uygun ülke ve bölgeyi, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun okul seçeneklerini, amacınıza uygun programları ve yapınıza uygun konaklama seçenekleri yine sizinle birlikte belirleyerek doğru yerde olmanızı sağlar.

Ücretsiz danışmanlık hizmeti ile EDICCA Akademik Danışmanlık öğrencilerine, okul tanıtımlarından okul kayıt işlemlerinin yürütülmesine, vize işlemlerinin yürütülmesinden okul kayıt süreci, havaalanı transfer hizmetlerinin ayarlanmasından eğitim süresi boyunca devam eden danışmanlık desteğine kadar bütün hizmetleri sunulmaktadır.

YÖK ve Türkiye’de Denklik:

Yurtdışında eğitim alacağınız üniversitenin mutlaka YÖK tanırlılığı olması gerekmektedir. Eğer seçtiğiniz ilgili üniversite Dünya Sıralamalarında ilk 1000’e giriyorsa sınavsız “doğrudan denklik” verilmektedir. Ayrıca yurtdışında üniversite eğitimine başlayıp daha sonra Türkiye’de bulunan bir üniversiteye geçiş yapabilirsiniz. Geçiş yapabilmeniz için sıralama kuruluşları olan Times Higher Education (THE), QS World University Rankings, Academic Ranking of World Universities (ARWU), CWTS Leiden Ranking’te ilk 400. sırada bulunması gerekiyor.

Sıkça Sorulan Sorular:

Anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde eğitim almak için herhangi bir sınav şartı aranmaz.

18 yaşını dolduran ve lise diploması olan herkes yurtdışı eğitim hakkını kullanabilmektedir.

YÖK’ün 2016 yılında aldığı karar gereği, yurtdışında okuduğunuz üniversitenin Dünya üniversiteler sıralamasında ilk 1000’de bulunması koşuluyla doğrudan denklik verilmektedir.

Yurtdışında okuduğunuz üniversite, Dünya üniversiteler sıralamasında ilk 1000’de bulunuyorsa doğrudan denklik hakkınız bulunmaktadır. Bazı Fakülte ve bölümlerde STS  (Seviye Tespit Sınavı) na girilmektedir.

Anlaşmalı olduğumuz bütün üniversitelerde yabancı dil bilmeyen öğrencilerimiz için hazırlık bölümü veya dil okulları bulunmaktadır.

 Gerekli evraklar temin edildikten sonra 15-20 gün içerisinde kayıt  işlemleri tamamlanıyor.

Yurtdışındaki üniversiteler ve okullarda okumanın maliyeti çok değişkenlik gösterir. Bu, programın niteliğine, ülkede kalma sürenize, seyahat edeceğiniz uzaklığa ve orada istediğiniz yaşam tarzına bağlıdır.

Gideceğiniz ülkeye göre çalışma durumunuz değişkenlik gösterebilir. Bazı üniversiteler çalışma izni verilirken bazılarında çalışma izni verilmiyor.

Okulların kendi bünyesinde dil hazırlık programları bulunmaktadır.

Okulların birçoğunda devlet yurtları  mevcuttur. Kontenjanların dolması durumuna  Özel yurtta kalma  imkânları  bulunmaktadır.

Yurt dışında sahip olacağınız eğitim, yaşam ve sosyalleşme deneyimleriniz kariyer beklentilerinizi büyük ölçüde etkileyecektir. Yeni beceriler ve bakış açıları geliştirmek, İngilizce dil becerilerinizi daha da güçlü bir hale getirerek zenginleştirmek ve çalışmak istediğiniz işverenlerden elde edeceğiniz iş deneyimine yönelik çabalamak sizin elinizdedir.

Havaalanında ekip arkadaşlarımız sizi karşılayacaktır.

Birçok ülkede devlet üniversitelerine yerleşim sağlıyoruz.