Kazan Federal Üniversitesi Bölüm Fiyatları:

LİSANS PROGRAMLARÜCRET:
Tıp6.500 $
Hukuk3.500 $
Psikoloji3.000 $
Bilgisayar Mühendisliği3.000 $
Gazetecilik3.000 $
Mekatronik ve Robotik3.000 $
Ekonomi3.000 $
İşletme Bilişimi3.000 $
Sosyoloji3.000 $
İşletme Enformatiği3.000 $
Biyoloji3.000 $
Kimya3.000 $
Doğu ve Afrika Çalışmaları3.000$
Jeoloji3.000 $
Tarih3.000 $
Dilbilim3.000 $
Matematik3.000 $
Matematik ve Bilgisayar Bilimleri3.000 $
Yönetim3.000 $
Mekanik ve Matematiksel Modelleme3.000 $
Fizik3.000 $
Felsefe3.000 $
Not: Eğitim fiyatları değişebilir. Yukarıdaki fiyatlar örnek amaçlıdır. En son ve güncel fiyatlar için eğitim danışmanı ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. İletişime geçmek için aşağıdaki formu kullanın.

Hızlı Bilgi Alın:

Teklif 2
Ad ve Soyad
Ad ve Soyad

Neden Novosibirsk Devlet Üniversitesi:

 • Sınavsız Üniversite,
 • Türkiye’de geçerli diploma, YÖK tarafından denklik,
 • QS Dünya Sıralamasında 246. sırada bulunuyor,
 • Novosibirsk Devlet Üniversitesinden Türkiye’ye yatay geçiş imkanı,
 • Türk öğrenciler tarafından tercih edilen üniversite,
 • Rusça ve İngilizce bölümlerde sınavsız okuma fırsatı. Rusça ve İngilizce dillerinde üniversite hazırlık eğitimi,
 • Eğitim hayatı boyunca üniversitenin yabancı uyruklu öğrenciler için sunduğu aktivitelerden yararlanma,
 • Yeni arkadaşlıklar ve yeni kültür edinmek, benliğini bulmak için fırsat…

Novosibirsk Devlet Üniversitesi Sosyal Yaşam:

1983’de Ob Nehri yakınlarındaki demiryolu köprüsü etrafında kurulmuştur. Novosibirsk Rusya’yı doğudan batıya birleştiren Trans Sibirya demiryolunu canlandırmak için kurulmuştur.100’ün üzerinde araştırma kuruluşu olan Novosibirk, Rusya’nın bilim merkezidir. Zarif mimarisiyle dikkat çeken Novosibirsk, Gümüş Huş ormanları ve açık hava pazarları ile cazibe noktası haline gelmektedir. Şehre hayat veren Ob Gölü, uçsuz bucaksız Asya Tundralarının ortasında  bir deniz kültürü vaat etmektedir.

Novosibirsk bir öğrenci şehri olduğu için sahne şovlarıyla ünlü eğlence mekanları yönünden zengindir. Şehrin yeşil alanlarından olan Sönmeyen Ateş Parkı,fayton turlarıyla ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.Novosibirsk’in simgesi olan ‘Sibirya Gelinciği’ ise şehrin meydanlarından vitrinlerine kadar her yerde görmek mümkündür.Şehirde her yıl ulusal ve uluslararası düzeyde organize edilen festivaller,müzik ve dans etkinlikleri,sokak tiyatroları vb. kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.Novosibirsk Opera ve Bale Tiyatrosu ülkenin önde gelen müzikal tiyatrolarından biridir ve Rusya’nın kültürel mirasının bir nesne statüsüne sahip karmaşık bir mimari komplekstir.Ülkenin ekonomik kalkınması madencilik ve otomobil başta olmak üzere birçok gelir kaynağıyla ilişkilidir.

Novosibirskide gezilecek birçok yer vardır. Bunlar Sibirya kolezyumu, Bugrinkiy köprüsü, Merkez Sibirya botanik parkı  mutlaka gezilecek yerlerdendir. Türklerin en çok tercih ettiği yer ise merkez botanik parkıdır. Şehrin iklimi genellikle kar yağışlı olmaktadır ama yazları ılık bir iklime sahiptir.

Rusya’da ulaşım ve konaklama:

NSU da konaklama imkanı oldukça kolaydır. Üniversite bu konuda uluslararası öğrencilere çok fazla yardımcı olmaktadır. NSU’da öğrenciler 3 şekilde kalabilir; yurtlar, stüdyo öğrenci evleri ve aile yanı. Yurtlar, üniversite kampüsü içerisinde bulunup 3 dakikalık yürüme mesafesindedir. Uluslararası öğrenciler genellikle çift kişilik odalarda kalmayı tercih etmektedir.

Yurdun her katında mutfak mobilya ve dinlenme odası vardır. Aile yanında kalacak öğrenciler için ise üniversite güvenli aileler bularak onları yerleştirmektedir. Öğrencilerin dil öğrenme ve ülkeye daha kolay adapte olmasına büyük katkı sağlamaktadır. Aile yanında kalırken ödeyeceğiniz ücretler aile ile anlaşma sonucunda belirlenmektedir. Kiralık öğrenci evleri öğrenciler tarafından konaklama için tercih edilmektedir. Yurt ücretleri aylık 20-50$’dır.

Türkiye’den anlaşmalı olduğumuz havayolu acentalarımız ile öğrencilerimize indirimli uçuşlar sağlamaktayız. Novosibirsk Üniversitesine ulaşım otobüs, metrobüs ,metro, traleybüs, kullanılmaktadır.

Haritada Novosibirsk Devlet Üniversitesi:

Neden EDICCA Akademik Danışmanlık:

EDICCA Akademik Danışmanlık paketinde neler var?

 • Bir akademik yıl hazırlık ücreti
 • Bir yıllık oturum izni alınması
 • Evrakların Ukraynaca/Rusça/İngilizce ye tercümesi  ve noter tasdik işlemleri
 • Vize harç ücretinin ödenmesi
 • Vize takip işlemlerinin tarafımızca yapılması ve vizenin alınması
 • Okul kabul mektubunun başvurusu
 • Kabul mektubu başvuru harç ücreti
 • Okul kayıt ücretinin tarafımızca ödenmesi
 • Havalimanı karşılama
 • Okul ve yurt transferi
 • Ukrayna ve Türkiye ofislerinde eğitim boyunca danışmanlık
 • Şehir oryantasyonu

EDICCA Akademik Danışmanlık sizlere standart bilgileri aktarmak yerine, sizi merkeze alan bir yaklaşımla eğitim  ihtiyaçlarınızı belirlemeye sizi ve şartlarınızı anlamaya ve bu yönde profesyonel bir danışmanlık hizmeti vermeye çalışır.

Her yıl yüzlerce öğrencinin yurtdışı eğitim yolculuğuna aracılık eden uzman kadromuz sahip olduğu birikim ve tecrübe ile size en uygun ülke ve bölgeyi, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun okul seçeneklerini, amacınıza uygun programları ve yapınıza uygun konaklama seçenekleri yine sizinle birlikte belirleyerek doğru yerde olmanızı sağlar.

Ücretsiz danışmanlık hizmeti ile EDICCA Akademik Danışmanlık öğrencilerine, okul tanıtımlarından okul kayıt işlemlerinin yürütülmesine, vize işlemlerinin yürütülmesinden okul kayıt süreci, havaalanı transfer hizmetlerinin ayarlanmasından eğitim süresi boyunca devam eden danışmanlık desteğine kadar bütün hizmetleri sunulmaktadır.

YÖK ve Türkiye’de Denklik:

Yurtdışında eğitim alacağınız üniversitenin mutlaka YÖK tanırlılığı olması gerekmektedir. Eğer seçtiğiniz ilgili üniversite Dünya Sıralamalarında ilk 1000’e giriyorsa sınavsız “doğrudan denklik” verilmektedir. Ayrıca yurtdışında üniversite eğitimine başlayıp daha sonra Türkiye’de bulunan bir üniversiteye geçiş yapabilirsiniz. Geçiş yapabilmeniz için sıralama kuruluşları olan Times Higher Education (THE), QS World University Rankings, Academic Ranking of World Universities (ARWU), CWTS Leiden Ranking’te ilk 400. sırada bulunması gerekiyor.

Sıkça Sorulan Sorular:

Anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde eğitim almak için herhangi bir sınav şartı aranmaz.

18 yaşını dolduran ve lise diploması olan herkes yurtdışı eğitim hakkını kullanabilmektedir.

YÖK’ün 2016 yılında aldığı karar gereği, yurtdışında okuduğunuz üniversitenin Dünya üniversiteler sıralamasında ilk 1000’de bulunması koşuluyla doğrudan denklik verilmektedir.

Yurtdışında okuduğunuz üniversite, Dünya üniversiteler sıralamasında ilk 1000’de bulunuyorsa doğrudan denklik hakkınız bulunmaktadır. Bazı Fakülte ve bölümlerde STS  (Seviye Tespit Sınavı) na girilmektedir.

Anlaşmalı olduğumuz bütün üniversitelerde yabancı dil bilmeyen öğrencilerimiz için hazırlık bölümü veya dil okulları bulunmaktadır.

 Gerekli evraklar temin edildikten sonra 15-20 gün içerisinde kayıt  işlemleri tamamlanıyor.

Yurtdışındaki üniversiteler ve okullarda okumanın maliyeti çok değişkenlik gösterir. Bu, programın niteliğine, ülkede kalma sürenize, seyahat edeceğiniz uzaklığa ve orada istediğiniz yaşam tarzına bağlıdır.

Gideceğiniz ülkeye göre çalışma durumunuz değişkenlik gösterebilir. Bazı üniversiteler çalışma izni verilirken bazılarında çalışma izni verilmiyor.

Okulların kendi bünyesinde dil hazırlık programları bulunmaktadır.

Okulların birçoğunda devlet yurtları  mevcuttur. Kontenjanların dolması durumuna  Özel yurtta kalma  imkânları  bulunmaktadır.

Yurt dışında sahip olacağınız eğitim, yaşam ve sosyalleşme deneyimleriniz kariyer beklentilerinizi büyük ölçüde etkileyecektir. Yeni beceriler ve bakış açıları geliştirmek, İngilizce dil becerilerinizi daha da güçlü bir hale getirerek zenginleştirmek ve çalışmak istediğiniz işverenlerden elde edeceğiniz iş deneyimine yönelik çabalamak sizin elinizdedir.

Havaalanında ekip arkadaşlarımız sizi karşılayacaktır.

Birçok ülkede devlet üniversitelerine yerleşim sağlıyoruz.