1816 yılında kurulan üniversite, Ukrayna’nın ve Doğu Avrupa’nın en eski üniversitelerinden biridir.200 yıllık geçmişi olan üniversite yüksek kalite mühendisliği, tasarımcılar ve bilim adamları yetiştirme konusunda yüksek itibar kazanmıştır. İngilizce, Rusça, Ukraynaca dillerinde akademik eğitim veren Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi’nde aynı zamanda hazırlık eğitimi de verilmektedir. Üniversitenin YÖK tarafından denkliği bulunmaktadır. Ukrayna’nın önde gelen eğitim merkezlerinden biri olan üniversite, son derece kaliteli ve prestijli öğrenciler yetiştirmekte ve yetenekli uzmanlar ile çalışmaktadır.

Lviv Üniversitesi’nden alınan diploma dünyadaki bütün ülkelerde tanınmaktadır. Üniversite mühendislik alanında yetenekli öğrenciler mezun etmiştir. Aynı zamanda öğrencilerine yurtdışında geniş network’ü olan şirketlerde staj imkanı sunmaktadır. 2021 QS Dünya Üniversiteler sıralamasında 801 sıralama grubunda yer almaktadır.

Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi:

 • YÖK tarafında tanınan ve denklik verilen üniversite.
 • Ukrayna’da sınavsız üniversite.
 • Deneyimli akademik kadro ile üstün eğitim.
 • 2021 QS Dünya Üniversiteler sıralamasında 801 sıralama grubunda yer almaktadır.
 • Üniversite bünyesinde 16 enstitü ve 114 bölüm bulunmaktadır.
 • Sosyoloji, bilgisayar mühendisliği, ekonomi, hukuk, psikoloji, inşaat mühendisliği, mimarlık başlıca bölümleri arasında yer almaktadır.
 • Üniversitede entelektüel sermaye oluşumu, temel bilginin edinilmesi, yenilikçi fikirler ve teknolojik çözümlemeler ön plandadır.

Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi Bölümleri

LİSANSEĞİTİM ÜCRETİ
Hukuk2300 $
Mimarlık2300 $
Elektrik Mühendisliği2300 $
Makine Mühendisliği2300 $
Psikoloji2300 $
İnşaat Mühendisliği2300 $
Gazetecilik2300 $
Yazılım Mühendisliği2300 $
Finans ve Bankacılık2300 $
Sosyoloji2300 $
Sivil Güvenlik2300 $
Bilgi İletişim Sistemleri2300 $
Sanat Tarihi2300 $

Not: Eğitim ücretleri değişkenlik gösterebilir. Bu fiyatlar sadece bilgi amaçlıdır. Güncel fiyatlar için lütfen eğitim danışmanı ile irtibata geçin!

Ukrayna’da Sosyal Yaşam:

Lviv, Ukrayna’nın ikinci büyük şehri olarak bilinmektedir.Şehrin büyük çoğunluğunu turistler ve öğrenciler oluşturmaktadır. Hem gece hayatı hem de pahalı bir şehir olmaması nedeniyle öğrenciler için son derece yaşanabilir olmaktadır. Resmi dil Ukraynaca sıkça konuşulsa da   İngilizce de ağırlıklı olarak konuşulmaktadır. Şehir daha çok tarihi ile tanınsada parkları ve müzeleride ön plana çıkmaktadır.

Ryrok Square, Ratusha Kulesi, Lviv Ermeni Katedrali, Dominican Katedrali, Lychakiv Mezarlığı, Çikolata Müzesi mutlaka gidilmesi gereken  yerlerdendir. Lviv eğitim yönündende zengin bir şehirdir. Şehirde 10 üniversite, 7 enstitü, 5 akademi ve 27 kolej bulunmaktadır. Lviv büyük müze ve sanat galerisine sahip olan şehirlerdendir. Sanat galerisi, Rubens, Goya, Meng, Dini Müzeler, Kırsal Yaşam Müzesi bu müze ve galerilerden bazılarıdır.

Konaklama:

Üniversite yakınlarında devlet yurtları bulunmakla birlikte özel yurtlar da mevcuttur. Yurtlarda mutfak, dinlenme odaları, çalışma odaları, çamaşır odaları, eğlence-oyun salonları, internet gibi imkanlar bulunmaktadır. Yurtlar 3 ya da 4 kişilik odalar olarak ayrılmaktadır. Yurtlar üniversitenin uluslararası eğitim komisyonları tarafından koordine edilmektedir.

Yurt ücretleri aylık 150 – 200 $ arasında değişmektedir.

Ukrayna’da Ulaşım:

Türkiye’den Ukrayna’ya hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır.  Lviv’e doğrudan uçuşlar olmakla birlikte Kiev üzerinden de uçuşlar mümkündür. Şehir içerisinde önemli yerler yürüme mesafesinde bulunmakla birlikte şehir içi ulaşımda otobüs, taksi, dolmuş ve tramvay bulunmaktadır.

Neden EDICCA Akademik Danışmanlık

 • Bir akademik yıl hazırlık ücreti
 • Bir yıllık oturum izni alınması
 • Evrakların Ukraynaca/Rusça/İngilizce ye  tercümesi  ve noter tasdik işlemleri
 • Vize harç ücretinin ödenmesi
 • Vize takip işlemlerinin tarafımızca yapılması ve vizenin alınması
 • Okul kabul mektubunun başvurusu
 • Kabul mektubu başvuru harç ücreti
 • Okul kayıt ücretinin tarafımızca ödenmesi
 • Havalimanı karşılama
 • Okul ve yurt transferi
 • Ukrayna ve Türkiye ofislerinde eğitim boyunca danışmanlık
 • Şehir oryantasyonu

Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi – Sıkça Sorulan Sorular:

 1. Lise Diploması
 2. Lise Not Dökümü/Transkript
 3. Pasaport Fotokopisi
 4. Son 6 ayda çekilmiş biyometrik fotoğraf

Danışmanlık firmaları başvurduğunuz yurtdışı eğitim Yurtdışında eğitim alacağınız üniversitenin mutlaka YÖK tanırlılığı olması gerekmektedir. Eğer seçtiğiniz ilgili üniversite Dünya Sıralamalarında ilk 1000’e giriyorsa sınavsız “doğrudan denklik” verilmektedir. Ayrıca yurtdışında üniversite eğitimine başlayıp daha sonra Türkiye’de bulunan bir üniversiteye geçiş yapabilirsiniz.

Yurtdışında okuduğunuz üniversite, Dünya üniversiteler sıralamasında ilk 1000’de bulunuyorsa doğrudan denklik hakkınız bulunmaktadır. Bazı Fakülte ve bölümlerde STS  (Seviye Tespit Sınavı) na girilmektedir.

Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesinde Ukraynaca Hazırlık 3850$ ve İngilizce Hazırlık 4250$.

Okulların birçoğunda devlet yurtları mevcuttur. Kontenjanların dolması durumuna özel yurtta kalma  imkânları  bulunmaktadır.

Havaalanında ekip arkadaşlarımız sizi karşılayacaktır.

Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi Online Başvuru

Kazan Federal Üniversitesi Başvuru Sayfası
Hazırlık Eğitimi
Öğrenci yurduna yerleşim
Havaalanı Karşılama
Maximum upload size: 134.22MB
Maximum upload size: 134.22MB
Maximum upload size: 134.22MB
Maximum upload size: 134.22MB
Kişisel Verilerin Korunması