1816 yılında kurulan üniversite, Ukrayna’nın ve Doğu Avrupa’nın en eski üniversitelerinden biridir.200 yıllık geçmişi olan üniversite yüksek kalite mühendisliği, tasarımcılar ve bilim adamları yetiştirme konusunda yüksek itibar kazanmıştır. İngilizce, Rusça, Ukraynaca dillerinde akademik eğitim veren Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi’nde aynı zamanda hazırlık eğitimi de verilmektedir. Üniversitenin YÖK tarafından denkliği bulunmaktadır. Ukrayna’nın önde gelen eğitim merkezlerinden biri olan üniversite, son derece kaliteli ve prestijli öğrenciler yetiştirmekte ve yetenekli uzmanlar ile çalışmaktadır.

Lviv Üniversitesi’nden alınan diploma dünyadaki bütün ülkelerde tanınmaktadır. Üniversite mühendislik alanında yetenekli öğrenciler mezun etmiştir. Aynı zamanda öğrencilerine yurtdışında geniş network’ü olan şirketlerde staj imkanı sunmaktadır. 2021 QS Dünya Üniversiteler sıralamasında 801 sıralama grubunda yer almaktadır.

Lviv Ulusal Politeknik Üniversitesi:

 • YÖK tarafında tanınan ve denklik verilen üniversite.
 • Ukrayna’da sınavsız üniversite.
 • Deneyimli akademik kadro ile üstün eğitim.
 • 2021 QS Dünya Üniversiteler sıralamasında 801 sıralama grubunda yer almaktadır.
 • Üniversite bünyesinde 16 enstitü ve 114 bölüm bulunmaktadır.
 • Sosyoloji, bilgisayar mühendisliği, ekonomi, hukuk, psikoloji, inşaat mühendisliği, mimarlık başlıca bölümleri arasında yer almaktadır.
 • Üniversitede entelektüel sermaye oluşumu, temel bilginin edinilmesi, yenilikçi fikirler ve teknolojik çözümlemeler ön plandadır.

Eğitim Alanları & Bölümler:

Eğitim Ücretleri:

LİSANSEĞİTİM ÜCRETİ
Hukuk2300 $
Mimarlık2300 $
Elektrik Mühendisliği2300 $
Makine Mühendisliği2300 $
Psikoloji2300 $
İnşaat Mühendisliği2300 $
Gazetecilik2300 $
Yazılım Mühendisliği2300 $
Finans ve Bankacılık2300 $
Sosyoloji2300 $
Sivil Güvenlik2300 $
Bilgi İletişim Sistemleri2300 $
Sanat Tarihi2300 $

Not: Eğitim ücretleri değişkenlik gösterebilir. Bu fiyatlar sadece bilgi amaçlıdır. Güncel fiyatlar için lütfen eğitim danışmanı ile irtibata geçin!

Ukrayna’da Sosyal Yaşam:

Lviv, Ukrayna’nın ikinci büyük şehri olarak bilinmektedir.Şehrin büyük çoğunluğunu turistler ve öğrenciler oluşturmaktadır. Hem gece hayatı hem de pahalı bir şehir olmaması nedeniyle öğrenciler için son derece yaşanabilir olmaktadır. Resmi dil Ukraynaca sıkça konuşulsa da   İngilizce de ağırlıklı olarak konuşulmaktadır. Şehir daha çok tarihi ile tanınsada parkları ve müzeleride ön plana çıkmaktadır.

Ryrok Square, Ratusha Kulesi, Lviv Ermeni Katedrali, Dominican Katedrali, Lychakiv Mezarlığı, Çikolata Müzesi mutlaka gidilmesi gereken  yerlerdendir. Lviv eğitim yönündende zengin bir şehirdir. Şehirde 10 üniversite, 7 enstitü, 5 akademi ve 27 kolej bulunmaktadır. Lviv büyük müze ve sanat galerisine sahip olan şehirlerdendir. Sanat galerisi, Rubens, Goya, Meng, Dini Müzeler, Kırsal Yaşam Müzesi bu müze ve galerilerden bazılarıdır.

Konaklama:

Üniversite yakınlarında devlet yurtları bulunmakla birlikte özel yurtlar da mevcuttur. Yurtlarda mutfak, dinlenme odaları, çalışma odaları, çamaşır odaları, eğlence-oyun salonları, internet gibi imkanlar bulunmaktadır. Yurtlar 3 ya da 4 kişilik odalar olarak ayrılmaktadır. Yurtlar üniversitenin uluslararası eğitim komisyonları tarafından koordine edilmektedir.

Yurt ücretleri aylık 150 – 200 $ arasında değişmektedir.

Ukrayna’da Ulaşım:

Türkiye’den Ukrayna’ya hava yolu ile ulaşım sağlanmaktadır.  Lviv’e doğrudan uçuşlar olmakla birlikte Kiev üzerinden de uçuşlar mümkündür. Şehir içerisinde önemli yerler yürüme mesafesinde bulunmakla birlikte şehir içi ulaşımda otobüs, taksi, dolmuş ve tramvay bulunmaktadır.

Hazırlık

Eğer yabancı dil bilmiyorsanız üniversiteye başladıktan sonra hazırlık kurslarına giderek dil seviyenizi geliştirebilirsiniz.

HAZIRLIK PAKETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Bir akademik yıl hazırlık ücreti
 • Bir yıllık oturum izni alınması
 • Evrakların Ukraynaca/Rusça/İngilizce ye  tercümesi  ve noter tasdik işlemleri
 • Vize harç ücretinin ödenmesi
 • Vize takip işlemlerinin tarafımızca yapılması ve vizenin alınması
 • Okul kabul mektubunun başvurusu
 • Kabul mektubu başvuru harç ücreti
 • Okul kayıt ücretinin tarafımızca ödenmesi
 • Havalimanı karşılama
 • Okul ve yurt transferi
 • Ukrayna ve Türkiye ofislerinde eğitim boyunca danışmanlık
 • Şehir oryantasyonu

SSS – Sıkça Sorulan Sorular:

Anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde eğitim almak için herhangi bir sınav şartı aranmaz.

Danışmanlık firmaları başvurduğunuz yurtdışı eğitim programında sizin için gereken tüm işlemleri eksiksiz ve hatasız  sizin  adınıza yürütür.

18 yaşını dolduran ve lise diploması olan herkes yurtdışı eğitim hakkını kullanabilmektedir.

YÖK’ün 2016 yılında aldığı karar gereği, yurtdışında okuduğunuz üniversitenin Dünya üniversiteler sıralamasında ilk 1000’de bulunması koşuluyla doğrudan denklik verilmektedir.

Yurtdışında okuduğunuz üniversite, Dünya üniversiteler sıralamasında ilk 1000’de bulunuyorsa doğrudan denklik hakkınız bulunmaktadır. Bazı Fakülte ve bölümlerde STS  (Seviye Tespit Sınavı) na girilmektedir.

Anlaşmalı olduğumuz bütün üniversitelerde yabancı dil bilmeyen öğrencilerimiz için hazırlık bölümü veya dil okulları bulunmaktadır.

Dünyanın en iyi üniversitelerinde herhangi bir sınav baskısı olmadan istediğiniz bölümde okuma hakkına sahip olmaktasınız. Aynı zamanda yurtdışında sahip olacağınız eğitim, yaşam ve sosyalleşme deneyimleriniz ve yabancı dilinizi geliştirmek kariyer beklentilerinizi önemli ölçüde etkileyecektir.

Üniversite bünyesinde bulunan bütün bölümlerde seçim yapabilirsiniz.

 Gerekli evraklar temin edildikten sonra 15-20 gün içerisinde kayıt  işlemleri tamamlanıyor.

Yurtdışındaki üniversiteler ve okullarda okumanın maliyeti çok değişkenlik gösterir. Bu, programın niteliğine, ülkede kalma sürenize, seyahat edeceğiniz uzaklığa ve orada istediğiniz yaşam tarzına bağlıdır.

Dünyanın en iyi üniversitelerinde herhangi bir sınav baskısı olmadan istediğiniz bölümde okuma hakkına sahip olmaktasınız. Aynı zamanda yurtdışında sahip olacağınız eğitim, yaşam ve sosyalleşme deneyimleriniz ve yabancı dilinizi geliştirmek kariyer beklentilerinizi önemli ölçüde etkileyecektir.

Gideceğiniz ülkeye göre çalışma durumunuz değişkenlik gösterebilir.

Bazı üniversiteler çalışma izni verilirken bazılarında çalışma izni verilmiyor.

Okulların kendi bünyesinde dil hazırlık programları bulunmaktadır.

Okulların birçoğunda devlet yurtları  mevcuttur. Kontenjanların dolması durumuna  Özel yurtta kalma  imkânları  bulunmaktadır.

Yurt dışında sahip olacağınız eğitim, yaşam ve sosyalleşme deneyimleriniz kariyer beklentilerinizi büyük ölçüde etkileyecektir. Yeni beceriler ve bakış açıları geliştirmek, İngilizce dil becerilerinizi daha da güçlü bir hale getirerek zenginleştirmek ve çalışmak istediğiniz işverenlerden elde edeceğiniz iş deneyimine yönelik çabalamak sizin elinizdedir.

Üniversite bünyesinde bulunan bütün bölümlerde seçim yapabilirsiniz.

Özel üniversitelerde mi eğitim alıyoruz?

Anlaşmalı olduğumuz üniversiteler devlet üniversiteleridir.

Havaalanında ekip arkadaşlarımız sizi karşılayacaktır.

Lisans  eğitiminizi  tamamlayıp  Yüksek lisans ve doktora yapma hakkınız vardır.

Birçok ülkede devlet üniversitelerine yerleşim sağlıyoruz. 

Bilgi Alın